חטיבת שריון

  • dgross479

פרק מס'-3 שידרוג גדוד החרמ"ש בחטיבת השריון

עודכן: לפני 24 שעות

בגדודי החרמ"ש יהיו 2 רכבים עיקריים והם:

1. רכבי לחימה.

2. נגמ"שים.

3.1 רכבי לחימה-רכב הלחימה הסיני VN-17.

תמונה מס'-1 רכב לחימה סיני שנקרא VN-17.


אם כי בחטיבות השריון רכב הלחימה צריך להיות ה-T-15, אבל בגדודי החרמ"ש שמבחינה מסויימת קשורים לחטיבות החי"ר אני מעדיף לרכוש את רכב הלחימה הסיני ולהתאים אותו לדרישות שלנו.

רכב לחימה זה, הינו דור חדש של רכבים בסין זהו פיתוח עצמאי של סין והוא לא שידרוג של רכב רוסי או מערבי. הרכב שוקל 30 טון יש לו מנוע בן 1,000 כ"ס שמקנה לו יחס של 33 כ"ס לטון וזה יחס מעולה שיתן לו ניידות גבוהה, גם המיגון של הרכב נראה מעולה וניתן לראות בתמונה למעלה שהרכב מצופה במיגון ריאקטיבי, הניידות והמיגון של הרכב הם מעולים, אבל הרכב צריך לעבור מקצה שידרוגים על מנת להכשיר אותו לשמש כרכב לחימה. והשידרוגים הם:


1. החלפת הצריח הנוכחי בצריח הרוסי AU-220M שנושא תותח בקוטר 57 מ"מ ונראה בתמונה מס'-1.

2. התקנת תותח 30 מ"מ במקביל לתותח במקום המקלע המקביל.

3. התקנת יחידת לחימה מודולרית (יל"מ) מאחורי צריח ה-57 מ"מ.

4. התקנת צריחון נ"מ/נ"ט על הצריח החדש.

שידרוגים אלו נעשים גם על רכבי הלחימה בחטיבות השריון וניתן לקרוא עליהם בפרק מס'-1 "רכבי לחימה".

3.2 נגמ"שים-הנגמ"ש הרוסי K-63968 של קאמאז.

Kamaz K 6396תמונה מס'-2 הנגמ"ש הרוסי 8


היתרון הגדול שיש לנגמ"ש זה על פני נגמ"שים אחרים הוא היכולת שלו לקחת 14 חיילים פורקים יחסית ל-7-8 חיילים פרקים בנגמ"שים אחרים.

רכב זה נחשב ל- MRAP וזה אומר שהוא בנוי על גחון בצורת ’V וזה עושה אותו עמיד טוב יותר כנגד מטעני גחון מנגמ"שים עם גחון שטוח. זהו נגמ"ש גדול ששוקל יותר מ-22 טון ויכול לשאת כיתת חי"ר על מלוא ציודה ויותר. ברכב מותקן מנוע טורבו דיזל של 450 כ"ס שמחובר לגיר אוטומטי, לרכב יש מערכת שמירה על לחץ אויר, הוא יכול לנוע עם תקר בגלגלים ויש לו הנעה על כל הגלגלים, יש לו טווח נסיעה של 1,200 ק"מ ומהירות הנסיעה על כביש היא 80 ק"מ בשעה.


על גג הרכב מלפנים נתקין את צריחון הנ"מ/נ"ט שנקרא Kliver’ ועל הגג מאחור נתקין 2 עמדות נשק נשלטות למקלעי 7.62 מ"מ. על מערך החימוש של הרכב ראה פרק מס'-1 "רכבי לחימה".

זהו רכב גבוה שיגן על החיילים ממטעני גחון טוב יותר מרכבים עם גחון שטוח. את הפתחים בגג נבטל זהו לא רכב למיצעדים. בשני צידי הרכב במקום החלונות נתקין מערכת הגנה אקטיבית מדגם ’מעיל רוח’.

היחס בין הכמויות של רכבי הלחימה לבין הנגמ"שים בגדודי החרמ"ש צריך להיות 1 ל- 1.5.

ייצורו של נגמ"ש זה יתחלק בין רוסיה לישראל כאשר הרכב מיוצר ברוסיה ומערך האלקטרוניקה, מחשבים, מערכות ראיה, הגנה אקטיבית וכו' ייוצרו בישראל ויותקנו חלקם ברוסיה וחלקם בארץ.


הבעיה שלנו היא שאנו צריכים אלפי נגמ"שים בעיקר לחטיבות החי"ר, אבל גם למשמר הלאומי ולמג"ב ואין לנו את הזמן לחכות עד אשר נייצר את כל הנמרים והאיתנים, לכן אנו בבעיה גדולה שאינה מאפשרת לצה"ל להפעיל את מלוא עוצמתו של חיל השריון.


הפיתרון לבעיה הזו הוא משולש:

1. צריך לשדרג את 5,000 או יותר נגמ"שי הזלדה שיש לנו. השידרוג העיקרי יהיה שידרוג המיגון לרמה שתגן על הזלדה מתחמושת קליעית בקוטר 7.62 מ"מ מסביב לרכב, ובחזית הרכב כנגד קליעי 12.7 מ"מ. על גג הרכב מאחור נתקין 2 עמדות נשק נשלטות למקלעי 7.62 מ"מ ומלפנים עמדה נשלטת למק"כ 14.5 מ"מ. כל הרכבים שישודרגו ישמשו את גדודי ’המשמר הלאומי’ ומג"ב שהם בעדיפות עליונה. כיום בגיל 38 עוזבים את חטיבות החי"ר, הייתי מוריד את הגיל גם ל-35 למי שחותם לשירות במשמר הלאומי.

2. לרכוש טנקים מיד שניה ממדינות אחרות כגון: T-72 מרוסיה וארצות מזרח אירופה, את הטנק הסיני Type 96, לסין יש במלאי כ-1,000 Type 96 ו-1,500 Type 96G. יכול להיות שלא נוכל לרכוש טנקי T-72 מרוסיה, בגלל הבעיות שלה באוקראינה, אזי נצטרך לרכוש את כל Typeה-96 שיש בסין שמייצרים כעת את הטנק Type 99 ואולי ישמחו למכור לנו את Type 96. למטה תמונה של Type 99:


3. לייצר בשיתוף עם רוסיה וסין את רכבי הלחימה והנגמ"שים החדשים שאנו צריכים כגון:

רכבי הלחימה T-15, רכבי הלחימה VN-17 והנגמ"ש של Kamaz Typhoon

תמונה מס'-3 הטנק הסיני החדש סימן 99


צריך לרכוש כ-3,600 רכבי לחימה לחטיבות השריון וכ-1,000 לגדודי החרמ"ש בחטיבות השריון, בנוסף צריך כ-1,000 נגמ"שי ’Typhoon-K עבור גדודי החרמ"ש בחטיבות השריון. גם לחטיבות החי"ר יש צורך באלפי רכבים אבל זה נושא אחר.

צריך לנסות לרכוש במזרח אירופה את נגמ"שי ה-BTR 80/82 שיתכן שמדינות אלו יסכימו למכור אותם במחיר סביר. אם זה יקרה נבקש מרוסיה שתשדרג את נגמ"שי ה-80/82-BTR ע"י התקנת מנוע של 1,130 כ"ס, גיר אוטומטי, מזקו"מ חדש ומיגון משופר על מנת להגן על רכבים אלו מירי של מקלעי חי"ר. בנוסף הייתי מחליף את הצריח של ה-BTR-80/82 בצריח הרוסי שנקרא KLIVER’.

אם הרוסים יהיו עסוקים בשיפוץ הרכבים שלהם שחזרו מאוקראינה, אפשר יהיה לשפץ את הרכבים בארץ ולרכוש מרוסיה את הרכיבים שצריך לביצוע השידרוגים.


נגמ"שי ה-BTR-80 ישרתו בעיקר בחטיבות החי"ר של צה"ל, בחטיבות מג"ב ובגדודי ’המשמר הלאומי’, שאנו צריכים להקים במהירות במטרה להתמודד עם הפרעות של ערביי ישראל כפי שחווינו לאחרונה במה שנקרא "מאורעות 2021". גם הזלדות שנשדרג יגיעו לנישה הזו ונראה מי יגיע ראשון. כח האדם לגדודים אלו יגיע מחיילי המילואים של כוחות החי"ר בגילאי 38-50, אם צריך נוריד את הגיל לפרישה מחטיבות החי"ר ל-35 עבור החיילים שיעברו למשמר הלאומי.

תמונה מס'-4 הנגמ"ש BTR-80


אשר לנושא הכספי. לישראל יש יתרות מטבע חוץ של למעלה ממאתיים מיליארד דולר, במקום שבנק ישראל יפסיד את הכסף בהימורים מוטעים לגבי באיזה מטבע להחזיק את היתרות, בנק ישראל צריך לתת למשרד הביטחון 10-20 מיליארד דולר לרכש של ציוד שדרוש על מנת לבסס את ביטחונה ועתידה של המדינה.


לסיכום דעתי בנושא הנגמ"שים. ישראל צריכה לשדרג במידי כ-2,000 ’זלדות’ על מנת להתחיל את נושא ה’משמר הלאומי’. צריך לרכוש במזרח אירופה כ-2,000 נגמ"שי BTR-80 ולשדרג אותם כפי שכתבתי למעלה. במקביל צריך לפעול עם רוסיה על מנת לייצר במשותף את נגמ"שי ה-Typhoon-K של Kamaz. (תמונה מס'-2) צריך לבחון שת"פ עם סין לגבי ייצורVN-17 (תמונה מס'-1).

2 צפיות0 תגובות

מאמרים קשורים

הירשמו לקבלת עידכונים

נרשמת בהצלחה

ברור לי שלכל אדם יש עמדה פוליטית כזו או אחרת ואני מאמין שלא ניתן להימנע מזה גם באתר הזה, אבל דעות פוליטיות לא יכוונו את רוח הדברים באתר זה.

דוד גרוס

תודה לכולם וקריאה נעימה.