top of page

-

  • תמונת הסופר/תdgross479

שידרוג חיל היבשה-פרק מס'-2 רכש ושידרוג טנקי אמ-1 ישנים ל"רכבי לחימה".

עודכן: 18 בפבר׳

אחד הלקחים מהלחימה עם החמאס בעזה הוא שחיל היבשה קטן מידי לצרכים של מדינת ישראל. זו בעיה חמורה בפרט שחשבנו שצה"ל הוא צבא מעולה ועכשיו התעוררנו והמכה קשה. בנוסף כל העולם רואה אותנו במערומינו. אוסף של רמטכ"לים ושרי ביטחון שלא מבינים דבר הפך אותנו לצבא קטן וטיפש.

חיינו בקונספציה שכולם מורתעים ואין לנו שום בעיה, כולם למעט אחד, האלוף בריק (שצריך להיות רב-אלוף מחר בבוקר) שראה את האמת ולא היסס להביע אותה כנגד כל הגאונים בצבא.

אבל עד שלא הגיעה המכה אף אחד לא התעורר, וכולם במקום לעשות חריקירי, רוצים עכשיו לתקן את המצב, אבל כל מה שיקרה הוא שהם יעסקו בכסת"ח, יטאטאו את האמת ובסוף הש"ג יצא אשם. לא יתכן שמי שיצר את הבעיות יעשה את החקירות ואת התיקונים. זה אסור שיקרה.

את הבעיה של צבא קטן צריך לשפר במידי ע"י רכישת 3,300 טנקי אמ-1 ישנים שנמצאים במחסנים של ארצות הברית (לפי ויקי) ועדין נושאים צריח עם תותח 105 מ"מ ואני מניח שגם אלקטרוניקה ישנה. השאלה היא אם הידיד שיש לנו בבית הלבן יעמוד לצידנו, או בעזרת שר החוץ יחליט שזו אפשרות ללחוץ על ישראל ולהחזיר אותה לגבולות של 1967.

 

הבעיה היא שהצבא רוצה לקנות את מה שצה"ל צריך והממשל האמריקאי רוצה למכור לנו את מה שהם רוצים וזה לא תמיד חופף, וזו אחת הבעיות.

 אין לנו צורך בעוד מרכבות אבל זה לא אומר שאנו צריכים למכור אותם לגורם זה או אחר. את הטנקים שיש לנו צריך להשמיש, לשדרג ובמקביל צריך לרכוש את כל טנקי האמ-1 הישנים שיש בארצות הברית, אם ארה"ב תאשר לנו לקנות את מה שאנו רוצים וצריך לעשות זאת לפני שאוקראינה תקבל את הכל בחינם. אני הייתי רוכש את כל טנקי האמ-1 הישנים ומשדרג אותם בצורה הבאה: 


תמונה מס'-1 הטנק אמ-1 הישן עם תותח 105 מ"מ שצריך לרכוש ולשדרג אותם לטנקי לחימה.


אנו צריכים לרכוש את כל טנקי האמ-1 הישנים מארה"ב ולשדרג אותם בעזרת ארה"ב לטנקי לחימה. כל זאת בתנאי שארה"ב היא ידידה שלנו וזה לא בטוח.

 והשידרוגים הם:

 1. להחליף את הצריח הישן בצריח אחר שחמוש בתותח בקוטר 57 מ"מ עם טעינה אוטומטית, קצב אש של 60 פגזים בדקה וטווח של 12-14 ק"מ. (תמונה מס'-2).


לעים


תמונה מס'-2 צריח לא מאוייש לתותח בקוטר 57 מ"מ כולל מחסנית עגולה עם טעינה אוטומטית של 60 פגז לדקה וטווח של 12-14 ק"מ. מצב מעולה להגדלת כח האדם ובמיוחד חיילות שלהן מוטיוציה גבוהה וראינו את העבודה הטובה שהן ביצעו בטנקים שהן הפעילו באוקטובר 7/2023.


לאחר הסרת הצריח ניבנה בקדמת הצריח "קפסולה" ובה ישבו שלושת אנשי הצוות. את הקפסולה הזו נמגן לרמה מסויימת כך שהמיגון של הקפסולה לאנשי הצוות של הרכב תהיה טובה יותר מהמיגון של הצריח לבד.

 

3. בצד ימין של הצריח נתקין את אותה עמדת נשק כפי שנראית בצד שמאל של הצריח שכוללת: תותח גאטלינג בקוטר 20 מ"מ, (תמונה מס'-3) ואת שרשראות התחמושת. לתותח זה 2 קצבי אש: נמוך של 750 פגזים לדקה וקצב אש גבוה של 1,500 פגזים לדקה.

על כל אחד מארגזי התחמושת הגדולים נחליף את המקלעים לעמדת יירוט, כנגד רקטות וטילי נ"ט, שנקראת "חץ זוהר" ומיוצרת ע"י תעשיה צבאית (כעת חלק מאלביט) שניראת בתמונה מס'-4 למטה:


תמונה מס'-3 תותח גאטלינג בקוטר 20 מ"מ.


תמונה מס'-4 עמדת יירוט שנקראת "חץ זוהר".

 

עמדה זו הינה דגם משופר של "אגרוף הברזל" וזאת ע"י הוספת מקלע/מק"כ במקביל לעמדת היירוט כך שניתן לפגוע באדם או בצוות שמשגר את האיום ובו זמנית לשגר את המיירט להשמיד את האיום עצמו. בנוסף יש בעמדה זו גם מערכת יירוט רכה שתסיט את הטיל או הרקטה ממסלולה ע"י מערכת לייזר. עמדה זו תופעל ע"י "בינה מלאכותית" שתפעיל את מערכת היירוט כנגד כל גורם שינסה לפגוע ברכב.

 4. את מערכת הראייה של המפקד בצד ימין של הצריח נסיר ונתקין מעל מערכת הראייה של התותחן, מערכת ראייה למפקד אבל קטנה יותר ונשלב בה מקלע לירי כנגד חי"ר.


 התקנת צריחון נ"מ/נ"ט מעל הצריח הראשי.

 

תמונה מס'-5 עמדת נ"מ/נ"ט לתותח 35 מ"מ.

 

על גג צריח ה-57 מ"מ נתקין צריחון נ"מ/נ"ט (תמונה מס'-5) זהו צריחון שנושא תותח בקוטר 35 מ"מ ומק"כ "0.5  הצריחון נראה נחמד אבל צריך לעשות בו מספר שינויים והם:

 

א. במקום המק"כ בצד ימין הייתי מתקין בצד שמאל של הצריח תותח גאטלינג בקוטר 20 מ"מ. הסיבה היא פשוטה אני לא רוצה שפגיעה בצד ימין של הצריח תוציא מכלל פעולה את שני כלי הנשק שמותקנים בו.

על גג הצריח נתקין מקלע בקליבר "0.338, שישולב במערכת הראייה והירי של המפקד. (תמונה מס'-6)

 

 תמונה מס'-6 מקלע בקליבר "0.338.

 

ב. על כל אחד מצידי הצריחון נתקין משגר ל-6 רקטות 70 מ"מ. (תמונה מס'-7) בנוסף יהיו משגרים נוספים, דומים למשגר ה-70 מ"מ אבל לרקטות תרמובאריות בקוטר 90 מ"מ, שיהיו להיט בלש"ב.

ג. בנוסף אנו צריכים להתאים את "ההתקן" למשגרי ה-70 מ"מ, לקבל משגר נוסף שיתאים לטילי הנ"ט של רפא"ל, (תמונה מס'-10) ולטילי הנ"מ שנקראים "סטינגר". (תמונה מס'-9)

בתמונה מס'-8 רואים צריח נושא תותח 50 מ"מ וציוד נוסף של אלביט ורפא"ל, ואולי כל הצריח מיוצר ע"י אלביט. תותח ה-50 מ"מ יהיה התותח של הנגמ"ש שיחליף את "הברדלי".

 


תמונה מס'-7 משגר ל-6 רקטות 70 מ"מ.

 

תמונה מס'-8 צריחון עם תותח 50 מ"מ. לפי כל המערכות של אלביט/רפא"ל שמותקנות עליו ,זה אולי שלנו.

 


תמונה מס-9 צריח נ"מ על הרכב גי.אל.טי.וי.

בצריח זה מותקנים משגר ל-4 טילי נ"מ מדגם "סטינגר" ותותח 30 מ"מ אמ-230.


 


תמונה מס'-10 משגר לטילי "ספייק ארוך טווח"

 

מספר חטיבות השריון שהייתי רוצה לראות בצה"ל, יהיו בהתאם לכמות טנקי המרכבה שיש בצה"ל, לדוגמה, אם יש לנו 1,000 טנקים מדגם מרכבה 3 ו-4 שמישים ומוכנים למלחמה, נחלק את המספר ב-40 (שזהו מספר טנקי מרכבה בגדוד) ונקבל 25, וזה יהיה מספר חטיבות המרכבה בשריון. לכל חטיבת מרכבה נצרף 2 גדודים עם כ-70 טנקי לחימה, כך שבכל חטיבת שריון יהיו 110 טנקים. אם יהיו לנו עוד 200 ז"א 1,200 טנקי מרכבה נוכל להקים עוד 5 חטיבות שריון.

 

אני מקווה שלא יהיו בעיות עם האמריקאיים ונוכל לקבל מהם במהירות את טנקי האמ-1, כאשר השידרוגים יעשו בחלקם בארצות הברית וחלקם בישראל.

אם נרכוש בהצלחה את כל טנקי האמ-1 בארה"ב, נשדרג אותם בארה"ב (3,300 טנקי אמ-1) ונצרף כ-1,750 טנקים משודרגים לחטיבות המרכבה, (70 כפול 25)  ועדיין ישארו בידנו כ-1,550 טנקי לחימה, ונוכל להקים בעזרתם להקים 14 חטיבות עצמאיות של טנקי לחימה. אם נרצה כמות גדולה יותר של טנקי לחימה, אזי צריך לרכוש את טנקי סימן 96אי, או את טנקי ה-"וי.טי-4" מסין ונשדרג אותם בדומה לשידרוג טנקי המרכבה הישנים.

 

אבל אני חושש שבגלל בעיות עם הממשל הפרוגרסיבי בארה"ב זה לא יהיה קל ועלול לעלות לנו ביוקר, ואם הממשל של ביידן ימשיך לעוד 4 שנים, הסכנה היא לא רק אמברגו על נשק ודברים מסוג זה אלא שלאורך הדרך הדור של הצעירים שיוצאים להפגנות בעד החמאס ועם הסיסמא "מהנהר ועד לים", יגיעו לממשל,  והבעיות לישראל יגברו. צריך כבר עכשיו להתארגן להילחם בזה ע"י מערכת הסברה הרבה יותר טובה ואני מעלה קישור לבחורה ישראלית עם 400,000 עוקבים, מאד מעניינת שעושה הסברה לישראל טוב יותר מכל דוברי הממשלה ביחד. שמה הוא "אלה קינן" ולמטה קישור לבלוג שלה:


בהתאם למצב עם ארה"ב שרוצה יחד עם אנגליה להכיר במדינת חמאסטיין, הייתי מתחיל לבדוק עם הסינים לגבי טנקי סימן 96 (כהתחלה) ואם לא נעשה מלחמת עולם עם האמריקאים, אזי כדאי לרכוש 1,000 טנקים סימן 96אי ולשדרג אותם בדומה לשידרוגים לטנקי האמ-1.

קישור ותמונה לטנק הסיני סימן 96 למטה:

רק לזכור שאני מעוניין רק בתובה ואת הצריח אפשר להתקין על מכולות ונפזר אותם לאורך הגבולות, גם אם ללא תותח של טנק אבל לפחות עם מקלעים, מק"כים, תותחי 20 מ"מ וטילי נ"ט, והכל בהתאם למיקומם של היחידות.


תמונה מס'-5 הטנק הסיני סימן 96.


אפשרות נוספת הוא הטנק הסיני וי.טי-4 שנראה בתמונה מס'-6 למטה. על הטנק הזה ראה קישור למטה:


תמונה מס'-6 הטנק הסיני וי.טי-4


הטנק שוקל 52 טון יש לו מנוע בן 1,300 כ"ס שיקנה לטנק יחס של 25 כ"ס לכל טון משקל, קיימת אופציה נוספת והיא להחליף למנוע בן 1,500 כ"ס ויחס של 28 כ"ס לכל טון משקל.

יש לו מהירות של 70 קמ"ש וטווח של 500 ק"מ. המיגון של הטנק בנוי ממיגון פסיבי ומיגון ריאקטיבי מסביב לטנק ולצריח. הוא נושא תותח בקוטר 125 מ"מ, מקלע מקביל בקוטר "0.3 ומק"כ "0.5 על הצריח לשימושו של המפקד.


ישנה כעת משלחת ישראלית בארה"ב לדבר על קניות רציניות של חימוש, שהמטרה היא לעמוד בפני מלחמה איזורית, שזה אומר לחימה עם כל המדינות באיזור ביחד, היינו צריכים להתכונן לזה כבר לפני עשר שנים.

כרגיל מטוסי הקרב יהיו החלק הכבד ברכישות כאשר מדברים על טייסת אחת של מטוסי אפ-35, טייסת אחת של מטוסי אפ-15 אי.אקס, שהם יהיו מטוסי יירוט מעולים, ומאד יקרים גם יחסית למטוסי האפ-35, לכן עדיף 2 טייסות של-אפ-35 עם המראה ונחיתה אנכית, ועוד 2 טייסות של מטוסי אפ-16 משודרגים להמראה ונחיתה כמו בנושאת מטוסים בדומה לשיטת ההמראה ונחיתה כמו מטוסי אפ-18. בנוסף 2 טייסות של מסוקי קרב מדגם אפאצי.

העדיפות לאפ-35 עם המראה ונחיתה אנכית היא בגלל בעיה שתהיה לנו עם מסלולים שעשויים להיפגע ע"י רקטות וטילים מדוייקים ויצאו משימוש לזמן מה. ניתן יהיה לעקוף את הבעיה הזו ע"י שימוש במטוסים עם המראה ונחיתה אנכית, בניית מסלולים קצרים בקירבת הדת"קים ומיגון טוב יותר לבסיסים ולמסלולים.

 

בנוסף לאספקה של מטוסים ומסוקים לחה"א, צריך יהיה הרבה תומ"תים בקוטר 155 מ"מ ותחמושת מדוייקת לארטילריה זו. תחמושת נוספת שצריך הם פצמ"רים כולל תחמושת מדוייקת למרגמות ה-120 מ"מ שישראל מייצרת וגם חימוש מדוייק לתחמושת 39 על 155. זו ארטילריה ותחמושת זולה, שיעשו עבודה מעולה בירי ישיר מול מבני הבטון שברצועה. לזכור שבפירצה לכיוון ברלין היו לזוקוב 270 תותחים לכל קילומטר של חזית.

 

מה שארה"ב לא יכולה לתת לנו אלו נגמ"שים כבדים, חמושים בצריח עם תותח 50-57 מ"מ. לדעתי חימוש וכלי נשק לצבא היבשה נוכל לרכוש רק בסין. ואם נוכל להשתלב בייצור כלי נשק אלו, יהיה נהדר.

ואת כל אלה שהביאו אותנו למצב של צבא קטן וטיפש צריך להוציא מהצבא ומכל מגע עם צה"ל.


תמונה מס'-6 התומ"ת הישראלי שניקרא "סיגמה" שמיוצר ע"י אלביט.


תמונה מס'-7 המרעום החכם של פגזי 155 מ"מ שנקרא "טופ גאן".


תמונה מס'- 8 המבצר הארטילרי של מלחמת ההתשה בסיני נושא תותח 155 מ"מ.


עלה לבלוג ב-2.8. 2024

11 צפיות0 תגובות

מאמרים קשורים

bottom of page